Rondreis Zuid-Afrika in 2 weken, onze route vol safari’s en bijzondere overnachtingen

Droom je van een rondreis door Zuid-Afrika vol indrukwekkende safari’s, adembenemende natuur en bijzondere overnachtingen? Dan is dit de route die wij zelf reden en die we zonder twijfel opnieuw zouden kiezen.

In twee weken reis je van de indrukwekkende Panorama Route en de wildrijke omgeving van Hoedspruit naar het Kruger National Park. Onderweg verblijf je op plekken die de reis extra bijzonder maken: van sfeervolle lodges midden in de natuur tot accommodaties waar je ’s ochtends wakker wordt tussen de zebra’s en giraffen.

Deze route heb ik gebaseerd op onze eigen ervaringen. Ik deel niet alleen onze route, maar ook de accommodaties waar wij zelf verbleven, de activiteiten die wij écht de moeite waard vonden en praktische tips waarmee je jouw rondreis eenvoudig zelf kunt plannen.

Walking safari Hoedspruit Zuid-Afrika

Onze route in het kort

Reisduur: 2 weken (14 nachten)
Vervoer: huurauto

Heb je 16 nachten?

Dan zou ik daar zeker voor kiezen. Zo wordt deze reis extra bijzonder en heb je meer rust. Zonder twijfel zou ik dan een extra nacht in Hazyview en een extra nacht in Hoedspruit toevoegen.

Waarom wij voor deze route kozen

Tijdens deze rondreis wilden we niet zoveel mogelijk afvinken, maar juist de tijd nemen om Zuid-Afrika écht te beleven. Daarom koos ik voor minder locaties en meer tijd op iedere plek. Deze route bestaat uit zes bijzondere overnachtingsplekken. Doordat je steeds meerdere nachten op één locatie verblijft, heb je alle tijd om diverse soorten safari’s te maken in verschillende omgevingen die allemaal een andere beleving geven. Ook kun je in alle rust de mooie omgeving ontdekken en leuke activiteiten doen.

Zuid-Afrika route 2 weken

Boek je huurauto

Wij huurden onze auto in Zuid-Afrika via Sunny Cars. Omdat alle verzekeringen zijn inbegrepen en je geen gedoe hebt met eigen risico of extra kosten voor verzekeringen aan de balie, begint onze reis altijd ontspannen. Voor ons is dat de prettigste manier om een rondreis door Zuid-Afrika te maken. Kies voor een huurauto die wat hoger op zijn wielen staat zodat je goed in de wildparken kunt rijden (SUV model, een 4WD is voor deze reis niet nodig).

Onze route van 2 weken

Stop 1 – dag 1: Johannesburg (1 nacht)

Met de rechtstreekse vlucht van KLM kom je in de avond aan op de luchthaven van Johannesburg. Mijn advies? Boek een hotel op of vlakbij de luchthaven zodat je niet in het donker op pad hoeft en je na je lange vlucht eerst goed kunt uitrusten.

De volgende ochtend haal je uitgerust je huurauto op en begint het avontuur echt. Omdat je de drukte van Johannesburg direct achter je laat, ben je al snel onderweg naar de eerste hoogtepunten van je rondreis door Zuid-Afrika.

Zuid-Afrika route 2 weken

Mijn favoriete hotel op het vliegveld

City Lodge Hotel at OR Tambo

City lodge Johannesburg Zuid-Afrika

Mijn tips

  • Kies een hotel op of vlakbij OR Tambo International Airport. Zo hoef je na je vlucht niet meer ver te in het donker te reizen.
  • Mijn favoriete hotel op het vliegveld is City Lodge Hotel at OR Tambo. Dit hotel ligt op de luchthaven. Je loopt er binnen een paar minuten naartoe en hoeft er het gebouw niet voor te verlaten. De volgende ochtend loop je eenvoudig terug naar de terminal om je huurauto op te halen.
  • Slaap je vlakbij het vliegveld regel dan vooraf een transfer naar je hotel. Veel hotels bieden een gratis shuttleservice aan of helpen je graag met het reserveren van vervoer. 
  • Haal de volgende ochtend je huurauto op. Zo begin je uitgerust en ontspannen aan je rondreis

Stop 2 – dag 2 en 3: Hazyview (2 nachten)

Uitvalsbasis voor de Panorama Route

Vandaag heb je een flinke rit voor de boeg naar het stadje Hazyview (385 km). Hazyview is de perfecte uitvalsbasis om de panoramaroute te verkennen.

Je kunt hier slapen in een enorme villa gebouwd om een rots, midden op een fruitplantage. Het leuke is dat deze villa een zwembad in het huis heeft. ’s Ochtends word je wakker gemaakt door de apen die door de bomen slingeren. Of kies voor een van de andere leuke slaapplekken die ik voor je geselecteerd heb.

Zuid-Afrika route 2 weken

Doen & beleven in de omgeving van Hazyview

Vanuit Hazyview rijd je in korte tijd naar de Panorama Route, een van de mooiste autoroutes van Zuid-Afrika. Trek hier zeker een volledige dag voor uit, want onderweg wil je voortdurend stoppen. Van indrukwekkende uitzichtpunten zoals God’s Window, The Pinnacle en de Three Rondavels tot de bijzondere rotsformaties van Bourke’s Luck Potholes; de Panorama Route is wat mij betreft een absolute aanrader tijdens je rondreis.

Wij ontdekten de route met onze eigen huurauto en vonden dat de fijnste manier om de omgeving te verkennen. Zo bepaal je zelf waar je stopt en hoeveel tijd je op iedere plek doorbrengt. Reis je liever niet zelf? Dan kun je ook kiezen voor een georganiseerde dagtour.

Heb je net als ons meer tijd, dan zou je een extra nacht in Hazyview kunnen plannen. Ik raad je dan aan om de tweede dag de omgeving van Sabie te ontdekken. Wij reden langs verschillende watervallen, picknickten onderweg en namen een verfrissende duik in een van de natuurlijke zwemplekken. We sloten de dag af met een rit in de Long Tom Toboggan bij Misty Mountain, echt een verrassend leuke activiteit. Als je het leuk vind, kun je hier ook gaan ziplinen.

Mijn tips

  • Trek minimaal één volledige dag uit voor de Panorama Route.Er zijn onderweg zoveel mooie plekken dat je regelmatig wilt stoppen. Vertrek vroeg zodat je voldoende tijd hebt.
  • Neem een vest of jas mee. In de bergen kan het, ook op warme dagen, verrassend fris zijn.
  • Houd er rekening mee dat je per stop entree moet betalen, welke variëren van R25 tot R130 per persoon. Bij de meeste locaties kun je met pinpas/credit card betalen, maar soms doen ze het niet. Neem dus cash mee voor de zekerheid.
  • Langs de Panorama Route kom je weinig restaurants tegen. Neem daarom genoeg water en snacks mee voor onderweg. In Graskop zijn wel een aantal restaurants. In veel blogs staat Potluck Kombuis nog genoemd als leuk restaurant langs de route, maar deze is al jaren gesloten.
  • Plan als je tijd hebt 3 nachten in Hazyview. Zo kun je zowel de Panorama Route als de omgeving op een rustig tempo te ontdekken.
  • Neem een picknick mee en stop onderweg bij een van de watervallen rondom Sabie.

Boek vooraf deze activiteiten

Stop 3 – dag 4 t/m 6: Hoedspruit (3 nachten)

Dé uitvalsbasis voor onvergetelijke safari’s & bijzondere activiteiten

Na twee dagen Panorama Route, natuur en activiteiten is het tijd voor een totaal andere kant van Zuid-Afrika. Hoedspruit is wat mij betreft dé plek waar je de Afrikaanse bush op allerlei manieren kunt beleven. Hier draait alles om wildlife, indrukwekkende safari’s en bijzondere ervaringen die je niet snel zult vergeten. Het plaatsje zelf is ook erg leuk, omdat je er allemaal leuke restaurantjes, koffietentjes en winkeltjes hebt. Dit is een leuke afwisseling op alle mooie plekken in de natuur.

Ik raad je aan om hier minimaal drie nachten te blijven. Dat geeft je de tijd om verschillende soorten safari’s te beleven en de omgeving op een rustig tempo te ontdekken. Juist die afwisseling maakte Hoedspruit voor ons een van de absolute hoogtepunten van onze rondreis door Zuid-Afrika. Heb je een extra nacht? Dan zou ik die zeker inplannen.

Zuid-Afrika route 2 weken

Mijn favoriete lodge

Unembeza Boutique Lodge

Unembeza lodge Zuid-Afrika

Wil je een extra bijzondere ervaring?

Reis je zonder jonge kinderen of zijn je kinderen oud genoeg om mee te gaan op een wandelsafari? Overweeg dan een Overnight Trail Experience. Tijdens deze tweedaagse ervaring trek je met een ranger de bush in, leer je alles over de natuur en overnacht je midden in het wild. Het is een totaal andere beleving dan een safari vanuit een jeep en juist daardoor een onvergetelijke aanvulling op je rondreis.

Bekijk de Overnight Trail Experience

Doen & beleven in de omgeving van Hoedspruit

Tijdens ons verblijf ontdekten we dat geen enkele safari hetzelfde is. Daarom raad ik je aan om verschillende ervaringen te combineren. Maak een safari in een private game reserve, ga vroeg op pad tijdens een wandelsafari en ontdek de Blyde River Canyon vanaf het water. Heb je nog tijd over? Dan is een quad safari een leuke en verrassende manier om de omgeving te verkennen. Reis je met oudere kinderen, dan zou ik zeker voor de overnight trail camp experience kiezen waarin je een nacht in de bush slaapt.

Mijn tips

  • Boek al je activiteiten van tevoren om teleurstelling te voorkomen. Ze zijn populair, zeker in het hoogseizoen
  • Boek minimaal twee verschillende safari’s. Iedere game drive is anders en juist die afwisseling maakt je verblijf zo bijzonder.
  • Plan zowel een ochtend- als een middagsafari. Je ziet andere dieren en beleeft de bush op een heel andere manier.
  • Reis je met jonge kinderen? Kies dan voor een extra game drive in plaats van een wandelsafari. Kinderen mogen pas mee vanaf 16 jaar mee op een wandelsafari

Stop 4 – dag 7 t/m 9: Beleef de ultieme safari

in Balule Game Reserve – Olifants West (3 nachten)

Na een paar actieve dagen in Hoedspruit is het tijd voor een van de hoogtepunten van deze rondreis: een verblijf in een private game reserve. Voor mij is dit de mooiste manier om de Afrikaanse bush te beleven. Je slaapt midden in de natuur, wordt wakker van de geluiden van de bush en gaat samen met een ervaren ranger op zoek naar de Big Five.

De rit naar Olifants West Game Reserve duurt vanuit Hoedspruit nog geen uur. Zodra je het reservaat binnenrijdt, begint het avontuur. Onderweg naar je lodge is de kans groot dat je al zebra’s, giraffen of impala’s tegenkomt. Vanaf dat moment laat je de huurauto staan en ontdek je de bush tijdens ochtend- en middagsafari’s in een open safarivoertuig.

Geen enkele safari is hetzelfde. De ene keer volg je een kudde olifanten die rustig langs je voertuig loopt, de andere keer sta je oog in oog met een leeuw of zie je een luipaard in een boom liggen. Juist omdat iedere game drive anders is, verveelt een verblijf in een private game reserve nooit.

Waarom ik hier minimaal drie nachten zou blijven

Veel reizigers boeken één of twee nachten in een game reserve. Mijn advies is om minimaal drie nachten te blijven. Zo maak je meerdere safari’s op verschillende momenten van de dag en vergroot je de kans om veel verschillende dieren te zien. Bovendien ervaar je pas na een paar dagen echt de rust en het ritme van de bush. Voor ons was dit zonder twijfel een van de meest bijzondere ervaringen van de hele rondreis.

Zuid-Afrika route 2 weken

Mijn favoriete slaapplek

Ku Sungula Safari Lodge

Ku Sungula Safari Lodge Balule Zuid-Afrika
Ku Sungula Lodge Balule Zuid-Afrika

Mijn tips

  • Boek minimaal drie nachten in een private game reserve.
  • Maak zowel een ochtend- als een middagsafari. Het licht, de temperatuur en het gedrag van de dieren verschillen enorm.
  • Neem tussen de safari’s vooral de tijd om te genieten van je lodge. Juist die combinatie van avontuur en ontspanning maakt een verblijf in een game reserve zo bijzonder.

 

Stop 5 – dag 10 en 11: Ervaar de rust aan de Olifantsriver (2 nachten)

Na drie indrukwekkende dagen in Olifants West is het tijd voor een totaal andere safari-ervaring. Hoewel je nog steeds in de Balule-regio verblijft, voelt deze plek compleet anders. Dat is precies waarom ik ervoor gekozen heb om twee verschillende lodges in de route op te nemen.

De weg naar de lodge is al een avontuur op zich. Onderweg zagen we jagende leeuwen en olifanten. Via een hobbelige zandweg rijd je steeds dieper de bush in, totdat je uiteindelijk aankomt op een plek waar de natuur volledig de hoofdrol speelt. De lodge ligt direct aan de Olifants River en heeft geen omheining. Dat betekent dat de dieren hier vrij rondlopen en je nooit weet wat je vanaf je terras zult zien.

Tijdens ons verblijf zagen we olifanten de rivier oversteken, nijlpaarden door het water lopen, buffels grazen aan de overkant en zelfs een kudu die voorzichtig kwam drinken. Met een kop koffie in de ochtend of een goed glas wijn aan het einde van de dag uren naar de rivier kijken, was voor ons minstens zo bijzonder als de safari’s zelf.

Waarom ik ook deze lodge zou toevoegen

Veel mensen vragen zich af waarom ik twee verschillende lodges in de Balule-regio aanbeveel. Juist omdat iedere plek een eigen karakter heeft. Waar de ene lodge draait om safari’s en actief wildlife spotten, draait het hier vooral om rust, genieten en de dieren die letterlijk naar je toe komen. Die afwisseling maakte onze safari-ervaring compleet.

Dit is dé plek om een rustdagje in te plannen. Vanaf je lodge h eb je namelijk een adembenemd uitzicht op de rivier. Ga lekker op een stoeltje zitten met een verrekijker op schoot en je ziet het wildlife zo voor je verschijnen.

Zuid-Afrika route 2 weken

Mijn tips

  • Het is heerlijk om een rustdagje in te plannen tijdens je reis. Even lekker niks, gewoon genieten van de plek, de river en het wildlife wat langs de rivier verschijnt.
  • Neem een verrekijker mee en zoek een plekje op het terras. Je hoeft hier niet eens op safari om wildlife te zien.
  • Wil je toch iets meer actie dan kun je hier ook altijd een safari boeken.
  • Blijf altijd op veilige afstand van de rivier. Krokodillen en nijlpaarden lijken rustig, maar zijn onvoorspelbare gevaarlijke wilde dieren.

 

Stop 6 & 7 – dag 12 t/m 14:

Sluit je rondreis af in Kruger National Park (3 nachten)

Na een aantal dagen in de private game reserves is het tijd voor een totaal andere safari-ervaring. In het Kruger National Park ga je namelijk zelf op ontdekking. Met je eigen huurauto rijd je over de uitgestrekte wegen van het park en bepaal je helemaal zelf waar je stopt. Juist die vrijheid maakt een bezoek aan Kruger zo bijzonder.

Je rijdt het park binnen via de Phalaborwa Gate en trekt in een paar dagen langzaam richting het zuiden. Het middelste deel van Kruger is rustiger dan het populaire zuiden en biedt volop kansen om wildlife te spotten. Onderweg verblijf je op twee verschillende plekken, zodat je een groot deel van het park ontdekt en iedere dag een nieuw landschap ervaart

Waarom ik Kruger zou toevoegen

Na de exclusieve safari’s in de private game reserves is Kruger de perfecte afsluiting van je rondreis. Waar je eerder samen met een ranger op pad ging, ga je nu zelf op zoek naar olifanten, leeuwen, giraffen en andere wilde dieren. Het is een compleet andere beleving en juist die afwisseling maakt deze route zo bijzonder.

Twijfel je of Kruger iets voor jou is? Ook wij hoorden vooraf wisselende verhalen. Inmiddels zijn we meerdere keren in het park geweest en zouden we een rondreis door Zuid-Afrika niet meer zonder Kruger plannen.

Lees hier onze ervaring in Kruger National Park en waarom je het niet mag overslaan.

Mijn favoriete overnachtingsplekken

Een van mijn favoriete restcamps is Olifants Rest Camp. Het is hooggelegen en vanaf het restaurant kijk je uit over de Olifants River en met een beetje geluk zie je vanaf het uitzichtpunt olifanten, nijlpaarden of krokodillen.

Voor de laatste nacht raad ik Skukuza Rest Camp aan. Dit Camp ligt in het zuiden van Kruger en is een fijne uitvalsbasis voor je terugreis naar Johannesburg. Nog één laatste safari voordat je weer naar huis gaat.

Zuid-Afrika route 2 weken

Deze slaapplek raad ik aan

Olifants Restcamp

Olifants Restcamp Kruger
nijlpaarden olifants rest camp Kruger Zuid-Afrika

Mijn tips

  • Verblijf minimaal drie nachten in het park, zodat je verschillende delen van Kruger kunt ontdekken.
  • Kies voor meerdere restcamps. Zo ervaar je hoe afwisselend het landschap en de wildlife in het park zijn.
  • Vertrek iedere ochtend zo vroeg mogelijk. Dat zijn vaak de mooiste uren om dieren te spotten.

Dag 15; naar huis

Na twee weken vol safari’s, indrukwekkende natuur en bijzondere overnachtingen rijd je terug naar Johannesburg voor je terugvlucht naar Nederland.

Heb je meer tijd? Verleng je reis dan met eSwatini, KwaZulu-Natal of de Drakensbergen. Ook kun je deze route uitstekend combineren met Kaapstad door een binnenlandse vlucht te nemen.

Deze route is precies zoals ik hem vandaag opnieuw zou plannen. Met voldoende tijd op iedere plek om Zuid-Afrika niet alleen te zien, maar vooral écht te beleven.

Ik hoop dat ik je heb geïnspireerd om zelf op ontdekking te gaan. Heb je vragen over deze route of wil je jouw eigen ervaring delen? Laat gerust een reactie achter, ik help je graag verder.